Rady a zajímavosti

Každý typ vlasů má své vlastní specifické potřeby. Vyžaduje proto ošetření na míru, které umocní jeho přirozenou krásu a odolnost. Proto je důležité zjistit, zda vlasy potřebují restrukturalizaci, regeneraci po celé délce nebo vyživující péči, nebo zda problém naopak souvisí s nadměrnou produkcí kožního mazu či lupů na vlasové pokožce. Řada BioKap se svými produkty nabízí specifická a cílená řešení pro každou potřebu: opravu, restrukturalizaci, ošetření kožního mazu, lupů, vypadávání vlasů atd. Dobře se podívejte na vlastnosti svých vlasů, abyste si vybrali nejvhodnější řešení BioKap.

Jezte maso a ryby (keratin vlasů je tvořen cystinem a methioninem, dvě aminokyseliny), vejce (jsou bohaté na biotin a vitamín A, které posilují vlasy), sušené ovoce a rostlinné oleje, zdroje esenciálních mastných kyselin které regulují tvorbu kožního mazu.

Dnes kvůli znečištění ovzduší musí být vlasová hygiena obzvlášť svědomitá. Ale pozor! Velmi důležité je volit neagresivní přípravky na bázi rostlinných povrchově aktivních látek: jinak hrozí poškození fyziologického lipidového filmu, který pokrývá vlasovou kutikulu, který tvoří první a nejúčinnější ochrannou bariéru proti smogu a škodlivým látkám. Jakmile je tento obal poškozený, způsobuje, že vlasy vypadají křehké a suché. Jinými slovy, na šamponu nešetřete: je to opravdu první faktor krásy pro vaše vlasy.

Pokud máte lámavé vlasy, dávejte pozor na teplo. Zejména pokud používáte žehličku nebo kulmu, musíte se postarat o ochranu pramenů nejprve aplikací ochranného oleje.

I doma můžete mít dokonalý styling tak jako u kadeřníka, stačí dodržet pár pravidel. Po umytí a vysušení ručníkem vlasy rozčešte hřebenem se širokými zuby a poté vysušte difuzérem. Máte dlouhé vlasy? Chcete-li dodat větší objem, dokončete styling fénem obráceným směrem. Během kartáčování dávejte pozor, abyste se vlasů příliš nedotýkali rukama.

Máte-li mastné vlasy, střih u vašeho kadeřníka vás pravděpodobně příliš neuspokojí, protože za pár hodin účes „splaskne“. Ale móda vám naštěstí vychází vstříc: dnes se používají vrstvené a roztřepené střihy, které se nosí trochu rozcuchané. Pro styling nepoužívejte příliš mnoho gelu a dejte přednost suchému řešení, jako jsou pěny a sprejové fixátory.

Každý člověk má 100-150 000 vlasů, které rostou přibližně 10-13 mm za měsíc. Je normální, že vlasy vypadávají a zdravý člověk ztrácí 50 až 80 vlasů za den; pokud ale počet překročí 100 vypadnutých vlasů za den, je třeba zpozornět.

Pokud si všimnete nadměrného vypadávání vlasů, pokuste se vysledovat příčinu tak, abyste tomu mohli čelit správným řešením. Zvažte, zda mezi hlavní příčiny vypadávání vlasů patří:

  • nedostatek důležitých živin pro vaše vlasy a obtížná mikrocirkulace: pokud je vlasová cibulka méně vyživovaná, vlasy rostou méně silné a snadněji vypadávají;
  • hormonální nerovnováha u mužů i u žen;
  • poškození způsobené volnými radikály na vlasové cibulce.

Mnoho studií potvrdilo, že u mužů je jednou z hlavních příčin vypadávání vlasů (asi 80 % případů) nadbytek hormonu DHT (dihydrotestosteron), který vzniká přeměnou testosteronu prováděnou enzymem 5-α-reduktázou a atrofuje vlasovou cibulku, což vede ke ztrátě vlasů.

Kromě nedostatku vitamínů, minerálů a dalších živin může být vypadávání vlasů u žen spojeno také s hormonální nerovnováhou akcentovanou v určitých obdobích, jako je menstruační cyklus, kojení a menopauza, kdy klesá hladina estrogenu.

Každý typ vlasů má své vlastní potřeby, protože se liší od člověka k člověku. Vyžaduje proto ošetření na míru, které umocní jeho přirozenou krásu, lesk a odolnost. Proto je důležité zjistit, zda vlasy potřebují restrukturalizaci, regeneraci po délce nebo vyživující, nebo zda problém naopak souvisí s nadměrnou produkcí kožního mazu či lupů na vlasové pokožce. Z tohoto důvodu nabízí řada BioKap se svými dermofunkčními produkty specifická a cílená řešení pro každou potřebu: opravy, restrukturalizace, ošetření kožního mazu, lupů, vypadávání vlasů atd. Dobře se podívejte na vlastnosti svých vlasů, abyste si vybrali nejvhodnější řešení BioKap!