Nejčastější dotazy

Sbírka vašich nejčastějších dotazů o barvách BioKap Nutricolor.

Barvy na vlasy mohou způsobit závažné alergické reakce, proto si přečtěte pokyny a dodržujte je. Jak je uvedeno na balení, proveďte test citlivosti 48 hodin před každou aplikací. Chcete-li zjistit, jak provést test, pečlivě si přečtěte pokyny na příbalovém letáku uvnitř každého balení a popsané v FAQ “Před nanesením barvy – Jak provedu test citlivosti?”.

V případě reakce při aplikaci, jako je intenzivní svědění, pálení nebo kožní vyrážka, okamžitě přestaňte přípravek používat a ihned opláchněte velkým množstvím vlažné vody. V takovém případě se před dalším pokusem o barvení poraďte s dermatologem.

Všechny produkty řady BioKap Nutricolor jsou „ testovány na nikl “, jak je uvedeno na každém balení. Hotové produkty každé výrobní šarže jsou podrobeny analýzám, které vždy prokázaly maximální množství niklu mnohem nižší, než je bezpečnostní limit 1 ppm (<0,0001 %), pod kterým klinické studie nikdy neprokázaly alergické reakce na tento prvek. V každém případě musí být 48 hodin před použitím produktu proveden předběžný test citlivosti.

Ano, BioKap Nutricolor můžete použít na barvené vlasy tak, že zvolíte barvu velmi podobnou barvě již barvených vlasů. Pokud máte vysoké procento bílých vlasů, použijte pro optimální krytí barvu o jeden odstín tmavší, než je vaše barva vlasů. Jako u každé barvy doporučujeme mezi jednotlivým barvením počkat alespoň 4-5 týdnů.

Nejprve je nutné provést test citlivosti a to 48 hodin před každou aplikací barvy . Odstín lze aplikovat, ale nemůžeme zaručit výsledek barvení, protože již provedené barvení může způsobit změnu konečné barvy od vámi požadované barvy. Následné aplikace s odstupem 1 měsíce umožní dosažení požadované barvy. Doporučujeme však volit odstíny, které nemají červené odlesky, a provést test na spodním prameni vlasů nad krkem pro kontrolu výsledku barvení.

Barvy BioKap zaručují krytí šedivých vlasů již od první aplikace; pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme následující:

– s méně než 50 % bílých vlasů, použijte odstín podobný vašemu, abyste si zachovali barvu

– s více než 50 % bílých vlasů použijte tmavší odstín, abyste dosáhli své barvy.

Přípravek NESMÍ být používán k barvení řas, obočí, vousů a knírů; byl speciálně vyvinut pro barvení vlasů.

V tomto případě je nutné okamžitě a po dlouhou dobu oplachovat velkým množstvím vody.

Následným mytím barva vybledne. Abyste se ale neušpinili, můžete na konturu pokožky hlavy opatrně nanést bariérový krém dodávaný zdarma v balení, případně jiný mastný krém.

Pokud jste nenalezli v řadách barev Nutricolor Delicato tu, která nejlépe uspokojí vaše potřeby, je možné smíchat různé barvy dohromady. Připomínáme, že případné zbytky barviva již připraveného a připraveného k použití nelze uchovat a použít později. Test citlivosti kůže by však měl být proveden vždy 48 hodin před každou aplikací, které je nutné provést i v případě, že jste již použili barvivo této nebo jiné značky, protože individuální citlivost na barviva se může v průběhu času lišit. Je vhodné provést předběžnou zkoušku pro kontrolu konečné barvy. Pokračujte smícháním různých množství v závislosti na výsledku. Nezapomeňte nemíchat barvy, které vyžadují různé doby působení.

Obvykle doporučujeme počkat 5-6 týdnů před opakováním aplikace, ale tato doba se může lišit podle rychlosti opětovného růstu vlasů.

Pro správnou aplikaci barvy Biokap Nutricolor Delicato je doba působení celkem 35 minut. Barvu je vhodné nanést na odrosty, nechat působit cca 20 minut a poté rozetřít po délce vlasů, nechat působit dalších 15 minut. Barvy BioKap Nutricolor Delicato Rapid vyžadují dobu působení 10 minut. Doba působení se počítá od konce celkové aplikace, která by měla trvat maximálně 5 minut. Pokud aplikace trvala déle, snižte odpovídajícím způsobem dobu působení. Pokud vám například aplikace zabrala 1–2 minuty navíc, zkraťte dobu působení na 8–9 minut. Doporučuje se začít od kořínků a v posledních 2-3 minutách rozetřete po celé délce. V žádném případě nepřekračujte 10 minut expozice, protože barva má tendenci tmavnout.

Zesvětlující krém by měl být aplikován stejně jako BioKap Nutricolor barva na vlasy s několika malými opatřeními:

– pro zesvětlení všech vlasů o 1-2 tóny: naneste na celou délku vlasů a nechte působit 30-40 minut;- pro získání světlých pramenů: aplikujte na malé pramínky pomocí speciálního aplikátoru, zabalte do hliníkové fólie a nechte působit 30 minut. 

Doporučené instrukce: pokud je vaše přirozená barva:

– tmavě blond, vaše vlasy budou světle blond

– hnědé, vaše vlasy budou světle hnědé

– červené, zde buďte opatrní, barva se může změnit na oranžovou

– tmavě hnědou/černou, aplikaci nedoporučujeme.

Pokud je zvolená barva o jeden/dva tóny tmavší než přirozená barva, lze zesvětlení provést pomocí BioKap Nutricolor Delicato Zesvětlovačem ; pokud je zvolená barva o jeden/dva tóny světlejší, můžete pokračovat aplikací tmavšího tónu. Před provedením všech těchto úprav je vhodné počkat 4-5 týdnů po provedení prvního barvení. V případě, že je zvolená barva mnohem světlejší nebo mnohem tmavší, je vhodné kontaktovat svého kadeřníka.

Ohledně používání našich barev na vlasy v těhotenství doporučujeme řídit se radami svého gynekologa. I když jsou složky vybrány tak, aby zaručovaly vysokou kožní snášenlivost, je třeba vzít v úvahu, že během těhotenství je citlivost kůže vyšší, a proto existuje zvýšené riziko citlivosti nebo alergické reakce i u žen, které nikdy takové problémy neměly . Z tohoto důvodu nedoporučujeme aplikaci jakékoli barvy na vlasy v prvním trimestru těhotenství a v ostatních měsících doporučujeme podřídit se vyjádření gynekologa: někteří doporučují používat přírodní barvy již od 4. měsíce, jiní je doporučují až po těhotenství a kojení.

Ne bez provedení testu citlivosti. Každá barva je jiná a protože se mohou vyskytnout alergie i na ty nejneškodnější produkty, jako jsou některé potraviny (ořechy, rajčata atd.), je nezbytné provést test citlivosti 48 hodin před každou aplikací; musí to být bezpodmínečně provedeno, i když jste již použili barvivo této nebo jiné značky, protože individuální citlivost na barviva se může v průběhu času lišit.

Smíchejte malé množství BioKap Nutricolor barvícího krému se stejnou dávkou Nutrifix aktivačního činidla v emulzi; jako nádobu můžete použít víčko, papírový kelímek nebo šálek na kávu. Pomocí vatové tyčinky naneste malé množství přípravku za ucho nebo do ohybu lokte, dostatečné na pokrytí plochy o velikosti asi 1 cm2.  Opakuje dvakrát až třikrát a nechte zaschnout. Poté se tuba barvícího krému a lahvička s emulzí Nutrifix pečlivě uzavře a počká se 48 hodin bez mytí, zakrývání nebo dotyku. Pokud se v tomto období objeví svědění, zarudnutí nebo jiné kožní anomálie, přípravek nepoužívejte a před dalším pokusem o jakékoli barvení se poraďte s dermatologem.

Pokud se po této době neobjeví svědění, zarudnutí nebo otok, aplikujte přípravek BioKap Nutricolor.

Přípravky na barvení vlasů by neměly být aplikovány v případě:

– předchozí reakce na barviva;

– citlivé, podrážděné, poškozené pokožky hlavy nebo vyrážky na obličeji;

– reakce po dočasném tetování černou hennou.

Dále tyto produkty nejsou určeny pro použití u osob mladších 16 let.

Pokud jsou vlasy již obarvené, nanášejte barvu pouze na odrosty a do délek vtírejte až v posledních 10-15 minutách aplikace. Pokud používáte barvu Rapid, aplikujte ji nejprve na základ hlavy a poté na délky vlasů, dávejte pozor, abyste nepřekročili dobu působení uvedenou na obalu. Pokud jsou naopak vlasy nebarvené, naneste směs nejprve na délku a konečky vlasů, poté na kořínky podle pokynů v letáku.

Odstín by měl být aplikován i na délky, ale vždy mějte na paměti, že “barva-nezesvětluje-barvu”. To znamená, že pokud začínáte od hnědé a chcete získat blond, budete muset barvě “pomoct” a bude trvat několik aplikací (někdy jsou nutné i další zesvětlující kúry), než dosáhnete požadovaného výsledku.